Çalışma Masam

Merhaba,

Bu yazıda çalışma ortamımdam ve kullandığım ekipmanlardan bahsedeceğim. Uzaktan çalıştığım için, evdeki çalışma ortamım benim için ayrı bir önem taşıyor.

Monitör olarak Dell U3417W 34″ kullanıyorum. Kısa bir zaman önce aldım, çok memnunum diyebilirim. MacOS Magnet uygulaması ile birlikte geniş ekranlarda çalışma ortamının sağlanması ayrı bir kolaylık.

Kulak üstü kulaklık olarak Pioneer SE-MJ591 kullanıyorum, tam bir sene önce 200 TL’ye almışım D&R’den şu an HB’de 340 TL civarında bir ücreti var. Şu an olsa alır mıyım bilmiyorum. Öyle ses frekanslarına girip de teknik bir analiz yazabilecek kadar da bilgim yok ama memnunum, uzun saatler kullanıyorum kulakta rahatsızlık hissi yaratmıyor. Güzel bir kutusu var, kablosu çıkarılabilir. Biraz daha hafif ve fazla kullanmadığım zamanlarda ise yanımda taşıdığım Coloud Boom Transition Control Talk OE model bir kulaklık var. Ben bir sene gibi bir süre önce 25 TL gibi bir ücrete almışım, şu an 50 TL felan. F/P olarak tekrar düşünmek gerek.

Apple Magic Mouse 2 ve klavye kullanıyorum, klavyeyi ilk aldığımda bir tuşunda hata vardı ama Apple’in muhteşem satış sonrası destek ekibi sorunu birkaç gün içerisinde çözdü.

Development makinesi olarak, monitörüme bağlı Apple Macbook Pro 13″ 2017 kullanıyorum, bir kez klavyesini değiştirmek zorunda kaldım. Yine birkaç tuşunda his kaybı var gibi hissediyorum, işlerimin yoğun olmadığı bir zamanda servise vermeyi düşünüyorum. 2017 Macbook alacaklar klavye sorununu değerlendirmeden karar vermesinler.

Mikrofon ihtiyacımı Apple’in kulak içi kulaklığı ile sağlıyorum, görüşmelerde fazlası ile yeterli oluyor. Bir ders videosu çekeceğimde ise Snopy Sn-330M kullanıyorum, bununla birlikte de Coverzone Y Splitter kullanıyorum.

Bir ikinci PC olarak da ASUS K555U 15″ kullanıyorum, Arch Linux ile güzel performans alıyorum. Logitech M720 Mouse ile birlikte kullanıyorum.

Çalışma masamı da çok seviyorum. IKEA’dan döşedim odamı neredeyse tamamını. LINNMON/ADILS (200×60) olanını bir sene önce 200 TL almışım, şu an 260 TL bir de kitaplık almışım iki adet BILLY (40x28x202) ben aldığımda 150 TL imiş tanesi, iki adet aldım. Şu an tanesi 200 TL.

Bunun yanı sıra poster ve saat gibi aksesuarları ise Hoagar’dan almıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.