Geliştiricilere Özel Google Chrome Uzantıları

Merhabalar, kullandığımız tarayıcılarda eklentiler bir hayli önemlidir. Özellikle geliştiriciler açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bir ustanın en önemli varlığı malzemesidir felsefesi de bunu doğrular nitelikte.

JSONView

JSONView özellikle geliştiriciler için baş tacı olması gereken bir eklenti. Çok uzun zamandır kullanıyorum. JSON çıktılarımı çok daha rahat bir şekilde okuyabiliyorum.

İlgili resim

Google Chrome Web Mağazası

Papier

Bu eklenti sayesinde sürekli bir yerlerde “Yeni Metin Belgesi(99)” tarzında dosyalar görmekten kurtuldum diyebilirim. Unutmamam gerekenler artık her zaman gözümün önünde. Google Chrome yeni bir sekme açtığınızda sizi Papier’in arayüzü karşılıyor. Burada aldığınız notlar ise bilgisayarınızı kapatsanız bile orada kalmaya devam ediyor. Senkronize olan oturumunuzla paralel çalışan bu eklenti benim gibi dağınık ve aklı bir karış havada geliştiriciler ve günlük kullanıcılar için harika!

Google Chrome Web Mağazası

Hideman VPN

Türkiye’de hükümet 21. yüzyılın son çeyreğinde sene 2017’de dahi sansür girişimlerinde bulunduğu için bu tarz bir eklenti kullanmak zorunda kalıyorum. Google Chrome için kullanabileceğiniz ücretsiz bir VPN eklentisi Hideman VPN. Bu tarz eklentileri kullanırken her zaman dikkatli olmanız gerekli. Önemli işlemlerinizde kullanmamanızı tavsiye ederim. Unutmayın, ücretsiz olarak size sunulan hiçbir şey ücretsiz değildir. Bilgileriniz çok daha değerli.

Google Chrome Web Mağazası

Sonuç

Bu konuda tanıtacağım/tanıtmaya değer gördüğüm eklentiler şimdilik bu kadar. Belki zamanlar güncellerim. Sizler de kullandığınız eklentileri yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.