-- Günlük

Halıya Resim Dokuma Sanatı

Merhabalar, bugün farklı bir konu ile farklı bir başlık ile karşınızdayım. Genel ağ betimi takip edenler bilir ki Yüce Atatürk’e ve onun Türk evlatlarına bıraktığı mirasa derin bir bağlılığım var. Yine bir gün odamda kod yazarken artık çalıştığım ortamdan sıkıldığımı fark etim. Yeni bir çalışma odası tasarımı şarttı bu bünyeye!

Birkaç çalışma odası tasarımından sonra duvara monte edilen masa işlevinde kullanılan raf tasarımları ilgimi çekti ve buna karar verdim. Kısa zaman sonra da odamı boyayarak şekil vermeye başlayacağım. Bu dekore uğraşım sonucunda bir şey eksikti o da bir tablo. Evet, ama bunun sadece bir tablo değil daha özel bir şey olmasını istedim zira Yüce Atatürk’ün, Türk milletini Milli Mücadele’ye çağırdığı ender bulunan bir fotoğrafında karar kılmıştım. Bir düşündüm, bu eski fotoğrafı büyütmeye kalksam kalitesi bozulacak. Ve ben ona dokunduğumda hissettiğim yapaylık istediğim duyguyu bana vermeyecek. Tam bu sırada duvarımda asılı olan Türk kalpağını fark ettim. Onun kadar yumuşak olsa dedim.

Neden olmasın ki?

Halı üzerine fotoğraf/resim dokutmak geldi aklıma. Google’da bir araştırma içerisine girdim. En nihayetinde Hakan Bey ile tanıştım. Kendisi bana nasıl istediğimi ve ölçülerini sordu. Hiç beklemediğim bir şekilde ortaya çıkan sonuç harikaydı! Yarın beğendim bir çerçeve ile çok daha güzel duracağına eminim. Pek huyum değildir ama konunun gerekliliğinden bir de çalışmanın fotoğrafını ekliyorum. – Ekleyemedim, en kısa zamanda ekleyeceğim. –

Kendisine WhatsApp üzerinden 0552 207 0466 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yorumunu Paylaş!

Yorum