KOBO E-Kitap Okuyucu

Merhabalar, siz de benim gibi kitap okumadan duramayanlardan biri iseniz bu yazımı okumaya devam edin.

Ben basımı zor bulunan tarihi makale ve kitapları araştırmayı çok severim. Bu nedenle de PDF okuma alışkanlığı kazandım. Sosyal medya grupları ve internet üzerinde birçok kaynaktan aradığınız kitabın PDF formatını bulabiliyorsunuz. Ben bunu bir üst seviyeye taşımak istedim ve bir elektronik okuyucu edindim. Ürünün tam ismi KOBO Aura Multi Touch 6″ olarak geçmekte. Fiyat/performans olarak bu ürünü tercih ettim.

Başlarda Kindle düşünüyordum fakat Türkiye’de satılan modellerinin reklamlı olduğunu ve fiyat olarak KOBO’dan daha fazla olduğunu öğrendiğimde vazgeçtim. Ben e kitap okuyucu yelpazesinde sadece Kindle var sandığımdan araştırmayı bırakmıştım ki Facebook PDF paylaşım gruplarından birisinde, bir abimizin tavsiyesi ile keşfettim KOBO’yu.

Bazı kişilerden şarj konusunda söylemler duyuyorum fakat aslı yoktur ki şu şekilde özetleyeyim. “Eğer arka aydınlatması var ise şarjı çok az gider o yüzden de o paraya tablet alırsın.” diye düşünen bir zihniyet var. Bu yanlıştır. Benim aldığım modelin de arka aydınlatması mevcut ve 60 gün şarj ömrü var.

Ürünün teknik özelliklerini internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. Ben çok detaya girmek istemiyorum. İyi ki de almışım diyorum, toplu taşımada ve hayatımın her alanında çok rahat kitap okuyabiliyorum. Boyutu da harika, çantamda varlığı yokluğu anlaşılmıyor. Ben KOBO Türkiye‘den 360TL’ye aldım, yazının güncelliğine göre daha uygun fiyatta bir yer bulursanız oradan da alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.