Logitech Teknik Servis Süreci (Penta)

Merhabalar, 13 Haziran 2017’de satın aldığım M720 Triathlon model farede bluetooth bağlantı sorunu yaşamaya başladım. Bir anda hiçbir cihazı görmemeye başladı. Bu cihazı almamın en önemli nedenlerininden birisi ise birden fazla cihaza bağlanabilme özelliği olduğu için bu sorun bana büyük engel olmaya başlamıştı.

Bir boşluğumda Logitech’e garanti kapsamında ürünü göndermek istedim. Türkiye’deki temsilcileri Penta, tam ismi ile Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. ile elektronik mail kanalı ile iletişime geçtim ve durumu özetledim.

Penta:

Kendilerinden şu şekilde bir yanıt aldım. Siz de ürününüzü göndermeden önce lütfen dikkate alınız. Bu konuda fazla bilgiye ulaşamadığım için sizlerin de bilgilenmesini istedim.

  • Ürünü faturasının fotokopisi ile birlikte arıza notunu yazarak servisimize Yurtiçi kargo ile gönderebilirsiniz.
  • İstanbul Anadolu yakasından gönderilen ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir. (Gönderici Ödemeli)
  • İstanbul Avrupa yakasından ve İstanbul dışı diğer illerden gönderilen ürünlerin kargo ücreti servisimize aittir. (Alıcı Ödemeli)
  • Yurtiçi Kargo Anlaşma Kodu : 262 244 793
  • Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Tic. A.Ş.
    Organize Sanayi Bölgesi Nato Yolu 4. Cad. No : 1 Yukarı Dudullu Ümraniye İstanbul

Burada ürünü göndermek için ihtiyacınız olan tüm bilgiler mevcut.

Süreç:

Ürünümü 17 Temmuz 2017 tarihinde Yurtiçi Kargo ile gönderdim ve yine mail kanalı ile de kendilerine ulaştığı ve işleme alındığı bilgisine ulaştım. Teknik servis, maksimum yirmi iş günü içerisinde sorunu çözmeyi hedeflemekte. Şu an beş iş gününü tamamlamış bulunmaktayız.

Süreç ile ilgili gelişmeleri yine buradan güncellerim. Logitech ürünleri konusunda sorun yaşayanlara da rehberlik etmiş olur.

  • 6. iş günündeyiz ve halen ürün arıza takip numaramı alamadım. Ürünün aciliyetini bildirmeme rağmen tek geri bildirimleri “net bir bilgi veremeyiz, 20 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.” tarzında kalıplaşmış elektronik postalardan ibaret.
  • Kendilerine (850) 277 0 277 numaralı telefondan ulaştım. Kargo takip numaramın son altı hanesini kendilerine bildirdim ve ürün hakkında bilgi aldım. Sorunsuz bir şekilde değişimi yapıldığı ve gün içerisinde kargoya verileceği söylendi. Ürün yarın elimde olursa Penta, bizlerden tam not alacak!
  • Ürün, beklediğim gibi tarafıma ulaştı. Birebir yenisi ile değişim yapıldı. Penta’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bonus:

Ek olarak Linux üzerinde fare kullanımını konfigüre etmek isteyenler için de bu makalemi önerebilirim.

Bağlantılar:

Esen kalın!

4 thoughts on “Logitech Teknik Servis Süreci (Penta)

Adamları ifşa etmişsin, korkmuşlar yenisini vermişler :D 0.5 milyon k hit alan sitede yazıldıklarını fark edince hemen halletmişler mevzuyu :D

Süha, göndermeden önce Penta hakkında okuduklarım pek iç açıcı değildi. Sürecin başlarında da “aha, uğraş dur şimdi.” diye düşünsem de toparladılar mevzuyu. Fakat, ürün yine bozuk çıktı. Yine göndereceğim. :(

Sühacığım, seni hatırlamaz olur muyum? herzamanileri.com‘u bile hatırlıyorum. Sana ulaşmak istedim ama başaramadım. Bana bir elektronik posta gönder. Kendine iyi bak, görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.