Merhaba 2019!

Merhaba,

Yine 2017’nin son gününde “2018’e Merhaba!” dediğim gibi bugün de “2019’a Merhaba!” diyorum. Bir önceki sene yazdığım dileklere baktım az önce ve aslında amaçlarımın çok benzer kümelerde kesiştiğini fark ettim. Bu yüzden daha olgun ve kendinden emin birkaç satır bırakmak istiyorum 2019’a.

Bu sene, yani 2018 hiç de sene başında dilediğim gibi “sağlıkla” gelmedi bana. Ben ve ailem ciddi sağlık sorunları ile baş etmek zorunda kaldık. Tüm bu sağlık sorunlarının tek bir olumlu etkisi oldu yaşamımda. Kendime bir motto belirledim: “hiçbir şeyi erteleme”. En ciddi sağlık sorunlarımın olduğu bir gecede kim olduğumu o an yanımda olan insanlar söyledi bana.

2019’da “sağlık ve mutluluk” dilemek kadar masumane bir dileğim olmayacak belki çünkü biliyorum ki bazı şeyler elimizde değil. Yalnızca şunu diyebilirim, olabildiğince sağlıklı ve mutlu olmayı diliyorum.

Bu yazıda maddeler olmayacak, genel bir anlayışın hakim olmasını ve her şeyin bu daire içerisinde gerçekleşmesini istiyorum.

2018’de yanımda olan iyi insanlarla birlikte, nice 2019’lu yıllara.

Hoşgeldin 2019.

1 thought on “Merhaba 2019!

Mert seni çok daha güzel yıllar bekliyor. Biliyorum çünkü hakediyorsun ve emek veren mutlaka er ya da geç hakettiğini kazanır. 2019 değerlendirmeni de okuyacağım gelecek yıl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.