Sağlıklı Yaşam

Selam.

Sağlıklı yaşam adına bazı kararlar almaya çalıştım. Kısaca bunlardan bahsedeceğim. Eğer başarılı olabilirsem yazıyı güncellerim. E başarılı olamazsam da güncellerim sonuçta blog benim.

Çok uzun zamandır spor yapmıyorum. Hacettepe Üniversite’sine ait tam olimpik yüzme havuzuna kayıt olacağım.

Genelde 24’ten sonra tavuk pilav olsun, pizza olsun sık başvurduğum lezzetlerdir. Gece 23’ten sonra yemek yemeceğim.

Bira içerim, az ama sık sık içerim. Genelde sosyal içici statüsündeyim. Yeni mekanları öğrenmeyi ve keşfetmeyi severim bununla birlikte de birkaç bira içerim. Bazen evde de içerim. Rakı ve bilimum içkilerin ve tadlarını denemeyi severim. Bundan sonra iradeli olacağım. Yeni keşfettiğim mekanlarda misler gibi portakal suyu içeceğim, hem de taze sıkılmış. Her ay bir tane hak tanıyacağım kendime. Yani ayda bir kere. Sonra bu vadeyi uzatacağım.

Evin yaklaşık 3-5 kilometre ötesinde bir yürüyüş parkuru var. Orada yürüyüş yapmayı düşünüyorum. Çok ısınamadım bu fikre ama deneyeceğim. Bundan emin değilim.

Tuz ve şekeri bırakıyorum. Undan emin değilim. Un nasıl bırakılır ki lan?

Başka da yok.
Yeter.

1 thought on “Sağlıklı Yaşam

İrade lazım. İnsan her an aynı ruh halinde olmuyor. Her durumda bu yazdıklarını yapmak zor. Uykusuz beya yorgun veya açken, sen sen değilsin. Başka bir canavar devreye giriyor yapıyor gidiyor :)
Bilinçli iken, bu duruma geçmeden, yani ruh halin değişmede in Öncede her durumda bu kararları otomatik yapacak kadar tekrar etmen lazım. İşe gitmek gibi. Sigara içmek gibi farketmeyeceksin yaparken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.